Prowadzący

Joanna Paluchiewicz

Joasia Paluchiewicz

Mama, pomysłodawczyni i współtwórczyni spotkań w którym przy wsparciu położnych, lekarzy i innych specjalistów rozmawiamy o porodzie i rodzicielstwie.

W roku 2010 zapoczątkowała nurt Rodzicielstwa Bliskości w Szkołach Rodzenia który szybko się rozprzestrzenił co pozwoliło na promowanie noszenia dzieci w chustach, masowania maluszków metodą Shantala, pieluszkowanie wielorazowe a przede wszystkim bycie blisko z własnym dzieckiem.

Autorka programu przygotowującego emocjonalnie do Świadomych Narodzin wg.którego prowadzone są spotkania. Certyfikowana Doula z powołania - czynnie działająca na terenie Wrocławia i okolic od 2009 roku. Współzałożycielka Stowarzyszenia Doula w Polsce http://www.doula.org.pl/ w 2011 roku 

Certyfikowany instruktor noszenia dzieci w chustach,
oraz doradca Naturalnego Ekologicznego Pieluszkowania dzieci. Odznaczona Laurem Bliskości za działalność na rzecz promowania filarów Rodzicielstwa Bliskości na Ogólnopolskiej Konferencji Bliskości w Warszawie w 2015 roku
Uczestniczka wielu szkoleń organizowanych przez Fundację Rodzić po Ludzku,
oraz międzynarodowych konferencji naukowych dla lekarzy i położnych "Poprawa jakości porodu i opieki poporodowej"
organizowanych przez "Fundację Kobieta i Natura" na rzecz poprawy okresu okołoporodowego i samego porodu.

prywatnie : mama Jasia i Tymoteusza, oraz żona Mateusza

marzenia :Wraz z położnymi otwarcie Domu Narodzin we Wrocławiu w którym kobiety będą mogły rodzić w zgodzie z samą sobą oraz będą czuły się bezpiecznie oraz przyjazne oddziały porodowe dla porodów rodzinnych...w pełni rodzinnych. 

 

             

      

 

 

mgr.Jolanta Petersen 

Jola Petersen

Położna z powołania o ciepłych dłoniach posiadająca doświadczenie na salach porodowych w całej Skandynawii. W Polsce obecnie pracuje w Centrum Przyjaznym Rodzinie we Wrocławiu . Od lat przyjmuje na świat maluszki w domowym zaciszu. Pracuje we Wrocławiu i okolicach towarzysząc w narodzinach domowych. Wspierając rodziców i otaczając opieką. Od lat współpracuje z Fundacją Rodzic po Ludzku. Członkini Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. Fotografka. Ekolożka. Przeczytaj wywiad z Naszą położną Ciąża po Duńsku.

 

 Anna Hrynakowska

 

Położna z powołania. Ukończyła studia licencjackie, obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Pracuje w Centrum Przyjaznym Rodzinie, gdzie z oddaniem opiekuje się kobietami w ciąży, wspiera je i edukuje, odpowiadając na wszelkie pytania o każdej porze dnia i nocy. Wciąż stara się poszerzać swoją wiedzę, by móc w pełni uczestniczyć w prowadzeniu ciąży i spełnić swoje marzenie o przyjmowaniu porodów domowych.